Стеф Къри и Клей Томпсън вкараха общо 66 точки, а Голдън Стейт срази Бостън със 123:107 в повторение на финалите от миналия сезон в НБА, когато калифорнийци спечелиха титлата с 4-2, а звездният им тандем отново бе в основата на триумфа.

Звездите на Уориърс бяха неудържими, като Томпсън реализира 34 точки, а Къри 32. Двамата нанизаха общо 10 тройки, като Стеф бе 6 от 11 отдалеч, успявайки да вкара със сирената за край на първата четвърт, като се обърна с гръб към коша още преди топката да е преминала през мрежичката.

Келтите, които остават №1 в лигата, въпреки загубата и са с баланс 21-6, бяха догонващи още от първата четвърт, а в последната съвсем изпуснаха нещата.

Джейсън Тейтъм отново разочарова, като реализира едва 6 от 21 стрелби от игра и остана с 18 точки, при положение, че бе с над 30 преди мача. Джейлън Браун вкара 31 за гостите, но те не бяха достатъчни.

Баскетболистите на Голдън Стейт играха енергично и агресивно в защита, а в нападение бяха достатъчно ефективни, като реализираха 51% от изстрелите, за да може тимът да подобри баланса си до 14-13.

Останалите резултати:  Маями – Сан Антонио 111:115, Индиана – Бруклин 133:136, Уошингтън – ЛА Клипърс 107:114, Кливланд – Оклахома Сити 110:102, Чикаго – Далас 144:115.